АКЦИЯ!!! новые 1-но комнатные квартиры 40 м.кв от застройщика в Ворзеле 28 000 $!!! Акция!!! Квартира бизнес-класса с дизайнерским ремонтом!!! ВНИМАНИЕ!!! Новые квартиры в г. Ворзель в доме БИЗНЕС КЛАССА от 31 000 у.е. !!!!

Интересное и полезное

Перейти к недвижимости


Воєнний час. Ворзельське підпілля.

На початку Великої Вітчизняної війни, коли гітлерівські війська рвалися до Києва, в Ворзелі при селищній раді був сформований винищувальний загін, члени якого пильно охороняли державне майно оздоровчо-лікувальних закладів, виловлювали шпигунів, диверсантів і парашутистів. 9 липня 1941 загін був переведений на казармений стан і отримав наказ виставити пости в районах дислокації військ і вести розвідку в відповідних секторах. На відрізку залізниці від Кичеєво до Києва курсували два бронепоїзди, який вів вогонь у бік Жукового лісу, звідки наступали фашистські війська, роблячи вигляд, ніби в районі залізниці були дислоковані великі сили Червоної Армії. А в цей час у небі відбувалися жорстокі повітряні бої: Поле між Ворзель і Бучею все було вкрите уламками збитих літаків. Радянські війська і партизанський загін "Перемога або смерть!" (Командир С. П. Осечкин) утримували станцію Ворзель. Полеглі були поховані у братській могилі і в даний час відомі імена лише трьох з них: Титов, Малахов і політрук Саєнко.

Протягом доби фашисти обстрілювали Ворзель з легких гармат і увійшли в селище приблизно о 8 годині ранку 23 серпня 1941 року. Вже через кілька годин по Лісовому провулку вони повели на розстріл ворзельськіх євреїв. Через кілька місяців після початку окупації фашисти розмістили в будинку відпочинку Центрального комітету спілки працівників трикотажної промисловості (нині - санаторій "Україна") будинок відпочинку для поранених гітлерівських солдатів. На роботу служницями брали місцевих жінок. За найменшу провину карали - відразу відправляли на роботу до Німеччини. Незабаром після приходу фашисти під корінь вирізали прекрасний лісовий масив відразу за будинком колишньої дачі графині Уварової, де росли величезні корабельні сосни. На лісоповалі в нелюдських умовах працювали полонені червоноармійці, їм зовсім не давали їсти. Годували їх місцеві жителі - приносили хто скільки міг. Радянські військовополонені працювали також на будівництві нового ворзельського вокзалу, який німці почали будувати на місці старого, що згорів при відході військ Червоної Армії.

На території сучасного дитячого санаторію "Знамя" була німецька фірма з ремонту залізничних шляхів, куди для виконання "чорної" роботи примусово набирали робітників з місцевого населення. На базі колгоспу (в даний час - Учхоз) працювало німецьке сільськогосподарське підприємство, працівники якого таємно виносили бідони з молоком та сметаною, і переправляли їх у с. Михайлівка-Рубежівка, а звідти - партизанам. Поряд з приміщенням школи деякий час стояли танки, а в самій школі фашисти тримали коней. в 1942 році в одному з класів почалися заняття, але не надовго - взимку не було чим опалювати приміщення. Уроки вели вчителі - чоловік і дружина Горак.

На окупованій території було сформовано підпілля. За завданням НКВС його організували П. І. Трегубов, Я. М. Коваль (потім став командиром Київського партизанського загону), Г. І. Лященко. Через деякий час П. І. Трегубов в підпільну роботу втягнув мати і дочка Білостоцького, що жили в Кичеєво. Будинок Марії Василівни Білостоцького став однією з явок підпільників і партизанів. Сюди доставляли зброю, медикаменти, теплий одяг, їжу, а потім все це відправляли на лісову партизанську базу. Допомагав і син Г. В. Білостоцького - Степан. За роки окупації за допомогою цієї мужньої сім'ї до лісу було переправлено понад 60 патріотів. Одним з організаторів Ворзельської підпілля став Г. К. Рябко. У його будинку неодноразово ховалися радянські бійці, які втекли з полону і намагалися дістатися до партизанів. Незабаром він очолив підпільну групу, яка була остаточно сформована в жовтні 1942 року. Спочатку підпільна група була стихійною, патріоти весь час шукали зв'язку з партизанами. Діяльність стала організованою, коли Г. К. Рябко вийшов на командира партизанського загону В. Ф. Малішкіна.

У взимку 1942 року син учителя ворзельськой школи В. М. Горака Володимир, якому тоді було 13 років разом зі своїми друзями О. Зубков та І. Стелюком зібрали саморобний радіоприймач і систематично слухали радіоповідомлення з Москви. Хлопці ретельно записували почуте, а потім записи радіопередач поширювали серед населення. Тримати вдома приймач тоді суворо заборонялося під загрозою розстрілу. Інший учасник Ворзельської підпілля комсомолець Іван Ситник, який для прикриття працював в управі збирачем податків, з ризиком для життя частина зібраних грошей потайки віддавав партизанам. Ще один Ворзельської підпільник В. В. Головашкін, який теж під прикриттям працював в управі, діставав німецькі паспорти та інші документи. Незабаром у Ворзелі була створена бойова група з 23 осіб, до якої входили: І. Л. Езерській, В. І. Нацевич, Є. І. Копачевський, І. І. Левандовський, Ф. Іовенко, Г. К. Рябко, П . Т. Войник, О. Унінец, П. О. Целуйко, В. Є.. Педяш, І. Є. Кіселло, В. В. Головашкін, Ф. Ольшанський, Г. Устенко, А. Шпагелев, В. Терехов, І. Петляшенко, Б.. Білостоцького, С. Білостоцького, І. Лук'янець, І. Дзюба, В. Барташов, Ю. Терехов. Ворзельчане називали їх "яструбки". Після встановлення зв'язку з партизанським загоном В. Ф. Малишкіна, діяльність підпільників активізувалася та набула організованого характеру. Ворзельської підпільники збирали зброю у місцевих жителів і переправляли до партизанів у Жуков Ліс.

Пізніше почали вимінювати зброю на їжу у бельгійців, поляків і австрійців, які служили в фашистській армії й охороняли залізничні об'єкти: серед них зустрічалися і такі, хто співчував місцевим жителям. Усього за час діяльності ворзельськой підпільної організації в партизанський загін було надіслано 45 гвинтівок, 90 гранат, два станкових кулемета, 4 комплекти стрічок до станковим кулеметів, три автомати, 6 пістолетів та велику кількість набоїв. Безпосередній зв'язок між партизанами і підпільниками ворзельськімі забезпечували В. Ф. Малішкін, В. В. Камінська, К. С. Філіповський, Г. В. Білостоцького, Н. О. Білостоцького, С. О. Білостоцького, О. Сенченко. В навесні 1943 року була організована підпільна комсомольська організація, яку очолив В. Є. Педяш. До її складу входили: І. А. Ситник, Л. Г. Найдьонова, Г. І. Ніколаєнко, В. В, Головашкін, В. Л. Крицька, Є. С. Омельченко, В. І. Нацевич, Г. Г . Корх, В. Ф. Філіповський, В. В. Горак, Н. О. Білостоцького, трохи пізніше В. І. Нацевич. До молоді були прикріплені безпартійні Б. Головашкін і Ф. В. Находова. Як могли партизанам і підпільникам допомагали прості ворзельчані: Г. О. Махова, О. Д. Попов, В. М. Горак та багато інших.

Після закінчення війни багатьох ворзельчан - учасники підпілля були нагороджені орденами і медалями. Зокрема, медаллю "За відвагу" нагороджено: Білостоцького Н. О. (посмертно), Горака В. В., Горійчука О. В. (посмертно), Гурко О. С. (посмертно), Копачевський Є. І., Ситника І. С.; медаллю "За бойові заслуги" нагороджено Анохину Г. І., Зубко О. С., Левандовського І. І., Махову Г. О., Мороза Ю. І., Находова Ф. В., Терехова Ю . Ю. (посмертно), Терехова В. Ю. Наприкінці літа 1943 року фашисти вже відчували, що скоро їм доведеться відходити і буквально озвіріли. 6 вересня 1943 карателі схопили й по-звірячому замучили Н. та Г. Білостоцького, І. Ситника, П. Трегубова. Всього у Ворзелі за доносами зрадників у ті дні було розстріляно 33 громадян. Ці палкі патріоти не побачили радянських визволителів, які зайняли Ворзель усього через місяць. Всі підпільники поховані на Кічеевском кладовищі.

6 листопада 1943 близько полудня в Ворзель увійшли воїни Червоної Армії.


Еще статьи

Історія Ворзеля
Киево-Святошинский район
Трохи історії. Ворзель
Санаторій "Зірка". Ворзель

Продажа квартир в городе Буча, Квартира от застройщика в городе Буча, Квартирный дом в лесу в городе Буча, жилищный комплекс в городе Буча, Квартира в элитном доме в городе Буча, квартира со свободной планировкой в городе буча, 1к квартира в городе Буча, 2к квартира в городе Буча, 3к квартира в городе Буча, 4к квартира в городе Буча, двухуровневая квартира в городе Буча, квартира в пентхаузе в городе Буча, квартира - студия в городе Буча

Продажа квартир в Ворзеле, Продажа Таунхаузов в Ворзеле, Таунхауз в Ворзеле, Квартира от застройщика в Ворзеле, Жилищный комплекс в Ворзеле, Квартира в элитном доме в Ворзеле, квартира со свободной планировкой в Ворзеле, 1к квартира в Ворзеле, 2к квартира в Ворзеле, 3к квартира в Ворзеле, 4к квартира в Ворзеле, двухуровневая квартира в Ворзеле, квартира в пентхаузе в городе Ворзеле, квартира - студия в Ворзеле, квартиры в курортном городе Ворзеле

Продажа квартир в городе Ирпень, Продажа Таунхаузов в городе Ирпень, Таунхауз в городе Ирпень, Квартира от застройщика в Ирпене, Жилищный комплекс в Ирпене, Квартира в элитном доме в Ирпене, квартира со свободной планировкой в городе Ирпень, 2к квартира в городе Ирпень, 4к квартира в городе Ирпень, двухуровневая квартира в городе Ирпень, квартира в пентхаузе в городе Ирпень, квартира - студия в Ирпене