АКЦИЯ!!! новые 1-но комнатные квартиры 40 м.кв от застройщика в Ворзеле 28 000 $!!! ВНИМАНИЕ!!! Новые квартиры в г. Ворзель в доме БИЗНЕС КЛАССА от 31 000 у.е. !!!! Акция!!! Квартира бизнес-класса с дизайнерским ремонтом!!!

Интересное и полезное

Перейти к недвижимости


Перлина Ворзеля - графський будинок

Справжньою окрасою Ворзеля є колишній будинок графині Н. Ф. Уварової. Архітектура будівлі з баштою і флюгером дійсно прекрасна, не схожа на інші ворзельськіе будівлі. Побудував цей красивий будинок в перші роки існування селища київський фабрикант Септер. Згодом він продав будинок графині Наталії Федорівні Уварової (у дівоцтві Терещенко).

Сім'я цукрозаводчиків і меценатів Терещенків була дуже відомою в Києві, а будинок Терещенко простягався на цілий квартал між сучасними вулицями Терещенківській та Пушкінської. Ф. А. Терещенко (батько Н. Ф. Уварової) відкрив на Подолі безкоштовний нічліжний будинок для бездомних на 500 ліжок, їдальню дешевих обідів (обід коштував 8 копійок), притулок для бідних вдів і жінок похилого віку і безкоштовне пологове відділення для бідних. У наступні роки Ф. А. Терещенко відкрив у Києві ще цілий ряд благодійних закладів. Разом зі своїм братом Н. А. Терещенко він був серед тих, на чиї пожертвування біля с. Михайлівка-Рубежівка (відразу за Ворзель), в 1876 р. була відкрита Рубежівська колонія для перевиховання малолітніх злочинців.

Неоціненними для нащадків є заслуги Ф. А. Терещенко в колекціонуванні творів мистецтва. У палаці, побудованому Ф. А. Терещенко для своєї колекції картин, в даний час знаходиться Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків (родичі Ф. А. Терещенко, які після його смерті багато років опікувалися колекції). Експозиція цього музею, а також Музею Західного мистецтва створені на основі приватної колекції Г. А. і Ф. А. Терещенко, а вулиця, на якій вони розташовані, названа Терещенківській. Сестра Наталії Федорівни Терещенко Надія в 1909 році вийшла заміж за генерального консула В. В. Муравйова-Апостола-Коробіна, а брат Федір став відомим авіаконструктором.

У 1910 році Наталія Федорівна вийшла заміж за предводителя дворянства Бердичівського повіту Волинської губернії графа Сергія Сергійовича Уварова. По маминій лінії граф Уваров доводився родичем князя В. В. Яшвіль, декабриста генерал-майора Г. Ф. Орловського, героя Вітчизняної війни 1812 року генерала Г. М. Раєвського і великого російського вченого М. В. Ломоносова. У 1911 році у подружжя Уварових народилася донька, яку на честь матері назвали Наталією, а 1913-го - син Сергій, названий на честь свого батька. Жили Уварови в Києві на вул. Катерининській, 16 в власному особняку, побудованому за проектом архітектора П. І. Голландського. Графиня Н. Ф. Уварова, незважаючи на свій статус і велике багатство, отримала спеціальність акушерки й відкрила безкоштовний приватний родільнийи притулок, де серед інших медпрацівників працювала і сама. Приміщення для нього - одноповерховий будинок по вул. Виноградній, 18 (нині - вул. Академіка Богомольця) - Наталія Федорівна придбала за 68 тис. рублів. Щомісяця її притулок приймав по 30-40 породіль.

Придбавши дачу у Ворзелі, графиня Уварова як могла прикрасила свої володіння, які сягали до поля на південній околиці Ворзеля, різноманітними рідкісними рослинами та деревами цінних порід. У будинку був влаштований фонтан, прокладені гравійні доріжки. Старі ворзельчане згадують, що графиня Н. Ф. Уварова, незважаючи на своє дворянське походження, допомагала всім, хто звертався до неї за допомогою при пологах. Граф С. С. Уваров був великим шанувальником музики і театру і в 1913 році став одним з директорів Київського відділення Російського музичного товариства.

Після Лютневої революції в 1917 році Уварови і вся родина Терещенків емігрувала до Англії, а в колишньому будинку графині Уварової впродовж всієї історії Ворзеля існувала школа.


Еще статьи

Озеленення ділянок
Деятельность БТИ продлили на 1 год
Киево-Святошинский район

Продажа квартир в городе Буча, Квартира от застройщика в городе Буча, Квартирный дом в лесу в городе Буча, жилищный комплекс в городе Буча, Квартира в элитном доме в городе Буча, квартира со свободной планировкой в городе буча, 1к квартира в городе Буча, 2к квартира в городе Буча, 3к квартира в городе Буча, 4к квартира в городе Буча, двухуровневая квартира в городе Буча, квартира в пентхаузе в городе Буча, квартира - студия в городе Буча

Продажа квартир в Ворзеле, Продажа Таунхаузов в Ворзеле, Таунхауз в Ворзеле, Квартира от застройщика в Ворзеле, Жилищный комплекс в Ворзеле, Квартира в элитном доме в Ворзеле, квартира со свободной планировкой в Ворзеле, 1к квартира в Ворзеле, 2к квартира в Ворзеле, 3к квартира в Ворзеле, 4к квартира в Ворзеле, двухуровневая квартира в Ворзеле, квартира в пентхаузе в городе Ворзеле, квартира - студия в Ворзеле, квартиры в курортном городе Ворзеле

Продажа квартир в городе Ирпень, Продажа Таунхаузов в городе Ирпень, Таунхауз в городе Ирпень, Квартира от застройщика в Ирпене, Жилищный комплекс в Ирпене, Квартира в элитном доме в Ирпене, квартира со свободной планировкой в городе Ирпень, 2к квартира в городе Ирпень, 4к квартира в городе Ирпень, двухуровневая квартира в городе Ирпень, квартира в пентхаузе в городе Ирпень, квартира - студия в Ирпене