ВНИМАНИЕ!!! Новые квартиры в г. Ворзель в доме БИЗНЕС КЛАССА от 31 000 у.е. !!!! АКЦИЯ!!! новые 1-но комнатные квартиры 40 м.кв от застройщика в Ворзеле 28 000 $!!! Акция!!! Квартира бизнес-класса с дизайнерским ремонтом!!!

Интересное и полезное

Перейти к недвижимости


Екологічний будинок. Частина 1

Людина постійно підвищує рівень комфортності свого житла, використовуючи для цього досягнення науки і техніки. Можна сказати, будівництво "домашнього вогнища" - одна з найбільш сприйнятливих до новацій галузей. До того ж, вимоги до сучасного житла настільки високі, що без використання найдосконаліших технологій і матеріалів їх не задовольнити.

Крім цього, впровадження сучасних будівельних матеріалів і наукомістких технологій сприяє зниженню собівартості робіт, підвищенню продуктивності праці, а значить - підвищенню рентабельності галузі в цілому. Ось чому розвиток будіндустрії - це процес поступового витіснення природних матеріалів синтетичними (штучні полімери і композити). Набирає ця тенденція в суперечність з досконалістю вимог екологічної безпеки?

Полімерна революція в будівельній індустрії
У ХХ столітті завдяки досягненням науки в будівельній індустрії прийшли продукти високих технологій - полімерні матеріали. З полімерів виготовляють деталі машин і устаткування. Вони використовуються в якості допоміжних компонентів (каталізаторів, стабілізаторів, наповнювачів, вспенівающий агентів тощо), які значно посилюють функціональні властивості звичних будівельних і оздоблювальних матеріалів. Вони входять до складу багатьох оздоблювальних матеріалів, а такі сектори сучасного будівництва, як гідро-і теплоізоляція, просто немислимі без продукції хімії полімерів. Не останню роль грає та обставина, що синтетичні матеріали, витісняючи природні, почасти сприяють їх збереженню.

Показовий приклад полівінілхлориду - одного з найстаріших штучних матеріалів. Вперше він був отриманий в лабораторних умовах ще в 1835 році французьким гірським інженером і хіміком Анрі Віктором Реньо. Проте промислове застосування ПВХ почалося лише через сто років. Такі якості полівінілхлориду, як низька теплопровідність, висока хімічна стійкість, довговічність, були гідно оцінені, і після Другої світової війни почалося масове застосування ПВХ у виготовленні труб, профілів, покриттів для підлоги, плівок, кабельної ізоляції і безлічі інших виробів.

З тих пір популярність цього матеріалу, щоправда, різними темпами в різних країнах, безперервно зростає. Приблизно половина виготовляється в світі ПВХ використовується для виробництва будівельних виробів, інша половина - пакувальні матеріали, електротехніка, побутові вироби, транспорт та ін ПВХ широко використовується в медицині, з нього виготовляють ємності для рідин, крапельниці та багато іншого.

Сировиною для виробництва ПВХ служать кам'яна сіль і нафта, причому на це йде менше одного відсотка видобутої у світі нафти. До речі, фахівці відзначають, що останнім часом замість нафтових фракцій все більше використання знаходить газовий конденсат. Так що це дійсно яскравий приклад того, як поява штучних матеріалів сприяє збереженню природних ресурсів, зокрема, хвойних і широколистяних лісів. Адже дерево - матеріал, з якого традиційно виготовлялися вікна і двері до появи віконних систем з ПВХ-профілю.

Екологічно чисті будівельні матеріали
Розвиток технології кожного сучасного матеріалу немислимо без вдосконалення екологічної складової. Так, деревно-стружкова плита (ДСП), яка позиціонується як продукт дешевший, вологостійкий і довговічний в порівнянні з матеріалами з цільної деревини, на старті технології її виробництва служила негативним екологічним прикладом. Для виробництва ДСП як сполучна ланка ще кілька десятиліть тому використовувалися токсичні фенолформальдегідні смоли, у великих кількостях виділяли вільний формальдегід. Однак їм на зміну прийшли безпечні карбамідо-фармальдегідние сполучні, рівень мономерного формальдегіду в яких пренебрежимо малий. Крім того, сучасні види ДСП з ламінованим покриттям з ПВХ дозволяють повністю виключити виділення формальдегіду.

Екологічний аспект виробництва полімерів і, зокрема, ПВХ завжди був у центрі уваги громадськості. Ця обставина вплинуло на його розвиток та вдосконалення. В результаті досліджень і інженерних розробок, активно здійснювалися в 70-і роки, були різко знижені викиди мономера вінілхлориду (з якого утворюється полівінілхлорид) у навколишнє середовище. Сьогодні виробництво ПВХ в Європі - одне з найбільш екологічно чистих. Австралійський незалежний інститут наукових і промислових досліджень "GSIRO" за результатами проведених у 1997 році досліджень опублікував офіційну доповідь, в якому міститься висновок, що ПВХ є "екологічно чистим будівельним матеріалом ... і негативний вплив будівельних ПВХ-матеріалів не більше, ніж у інших будівельних матеріалів ".

У той же час постановка проблеми стимулювала бурхливий розвиток технології утилізації відходів у Європі. Сьогодні в Європі велика частина відходів ПВХ переробляється, а не спалюється. Сучасна наука розглядає проблему переробки відходів ПВХ багатосторонньо, враховуючи багатокомпонентний склад полімерних композицій, джерела утворення відходів, небезпека, яку представляють дані відходи для навколишнього середовища і ті продукти, які можна отримати при переробці ПВХ різними методами. Так, відходи виробництва вікон із ПВХ і конструкції, які відслужили свій термін, надходять до центрів переробки, де їх відокремлюють від інших матеріалів, перемелюють і знову пускають в технологічний процес.

Інший напрям переробки відходів ПВХ - так званий хімічний та хіміко-термічний рециклінг. Розроблено кілька методів, що дозволяють використовувати хлор, що знаходиться в полімерного ланцюга ПВХ, і використовувати його для утворення інших з'єднань. Так, застосовується метод рециклінгу, що дозволяє поетапно витягувати з полімерної композиції її компоненти. При нагріванні до температур порядку 130-160 ° С спочатку відбувається випаровування пластифікатора, потім витягується хлористий водень, а на третьому етапі - суміш вуглеводнів, які можна використовувати в подальшому.

Стрибок вперед
Логічним продовженням тенденції максимальної екологізації виробництва стала відмова від використання в складі ПВХ стабілізаторів свинцю. Нагадаємо, що ПВХ без спеціальних пластифікуючих і стабілізуючих добавок не може використовуватися як конструкційний матеріал. Саме завдяки стабілізаторам він протистоїть таким несприятливим факторам, як температурні коливання, ультрафіолетове випромінювання і т.п. Модифікатори роблять його міцним і еластичним. Тут слід кілька слів сказати про те, що профілі з ПВХ, в складі яких є свинцеві стабілізатори, абсолютно безпечні для споживача, оскільки свинець тут знаходиться у зв'язаному стані і не вступає у взаємодію з навколишнім середовищем. У даному випадку мова йде про безпеці виробництва ПВХ і його рециклінгу.

Дискусія про стабілізацію виробів з ПВХ за допомогою солей свинцю ведеться з 80-х років ХХ століття. Вже в той час промисловість розвинених країн почала розробки альтернативних стабілізуючих систем, безпечних для людини і навколишнього середовища. При цьому використовувалися наукові дані і досвід застосування кальцієво-цинкових сполук, які добре себе зарекомендували у виробництві пляшок для мінеральної води, упаковки для продуктів харчування та фармацевтики. Не так давно провідні представники європейської ПВХ-індустрії (виробники профілю, стабілізаторів і т.д.) виступили з пропозицією повністю виключити використання свинцю в промисловості. Ця ініціатива була підтримана Комісією з охорони навколишнього середовища Євросоюзу.

Зокрема, прийнято постанову про те, що до 2006 року виробники ПВХ-профілю повинні значно скоротити застосування свинцевих з'єднань. А до 2015 року повинен бути прийнятий закон про повну заборону використання свинцю. У деяких європейських країнах, таких як Данія, Австрія та Швейцарія, повну заборону на свинець вже введений. Першими, навесні 2004 року, на нову безсвинцевої технологію виробництва ПВХ перейшли всі заводи міжнародного концерну profine GmbH і входить до нього марки КБЕ - лідера ринку пластикового профілю для вікон і дверей в Росії. Фахівцями концерну була розроблена рецептура стабілізації "КБЕ green line" на основі екологічно безпечного з'єднання кальцій-цинку (CaZn).

Треба відзначити, подібні підходи мінімізації шкоди навколишньому середовищу і здоров'я людини розроблені і для інших типів полімерів - поліуретанів, пінополістиролу, поліпропілену, штучних каучуків і багатьох інших матеріалів, використовуваних в будівництві. Будіндустрія, як і промислове виробництво, все більшою мірою зазнає жорсткого екологічного контролю з боку спеціалізованих інститутів і з боку суспільства. Тому перспектива подальшого розвитку підприємств пов'язана з їх здатністю гнучко реагувати на сучасні екологічні вимоги.


Еще статьи

Киево-Святошинский район
Ворзель від 90-х - до теперішнього часу
БТІ припинить прийом документів
У Києво-Святошинському районі змістили голову Держкомзему
Будинок Творчості композиторів "Ворзель"
элитное жилье
Шикарнейншее место
Отличная транспортная развязка
Отличное место
Красивейшая природа


Продажа квартир в городе Буча, Квартира от застройщика в городе Буча, Квартирный дом в лесу в городе Буча, жилищный комплекс в городе Буча, Квартира в элитном доме в городе Буча, квартира со свободной планировкой в городе буча, 1к квартира в городе Буча, 2к квартира в городе Буча, 3к квартира в городе Буча, 4к квартира в городе Буча, двухуровневая квартира в городе Буча, квартира в пентхаузе в городе Буча, квартира - студия в городе Буча

Продажа квартир в Ворзеле, Продажа Таунхаузов в Ворзеле, Таунхауз в Ворзеле, Квартира от застройщика в Ворзеле, Жилищный комплекс в Ворзеле, Квартира в элитном доме в Ворзеле, квартира со свободной планировкой в Ворзеле, 1к квартира в Ворзеле, 2к квартира в Ворзеле, 3к квартира в Ворзеле, 4к квартира в Ворзеле, двухуровневая квартира в Ворзеле, квартира в пентхаузе в городе Ворзеле, квартира - студия в Ворзеле, квартиры в курортном городе Ворзеле

Продажа квартир в городе Ирпень, Продажа Таунхаузов в городе Ирпень, Таунхауз в городе Ирпень, Квартира от застройщика в Ирпене, Жилищный комплекс в Ирпене, Квартира в элитном доме в Ирпене, квартира со свободной планировкой в городе Ирпень, 2к квартира в городе Ирпень, 4к квартира в городе Ирпень, двухуровневая квартира в городе Ирпень, квартира в пентхаузе в городе Ирпень, квартира - студия в Ирпене