Акция!!! Квартира бизнес-класса с дизайнерским ремонтом!!! ВНИМАНИЕ!!! Новые квартиры в г. Ворзель в доме БИЗНЕС КЛАССА от 31 000 у.е. !!!! АКЦИЯ!!! новые 1-но комнатные квартиры 40 м.кв от застройщика в Ворзеле 28 000 $!!!

Интересное и полезное

Перейти к недвижимости


Екологічний будинок. Частина 2

Екологічно чистий будинок майбутнього - уже сьогодні
Термін "пасивний дім" з'явився в російській будівельному лексиконі всього кілька років тому. У пасивному будинку витрата енергії на опалення зводиться до мінімуму завдяки використанню внутрішніх джерел тепла, сучасних енергозберігаючих технологій і високоефективних теплоізоляційних матеріалів.
Треба відзначити, концепція будівлі, що не потребує потужної системи опалення, вже знайшла в нашій країні благодатний грунт. Справді, низька енергоефективність існуючих будівель і величезні витрати енергоресурсів на опалення є для Росії джерелом безлічі економічних і соціальних проблем. Найбільш очевидна причина цього - тарифи на всі види енергоресурсів ростуть набагато швидше за доходи населення.

У зв'язку з цим завдання скорочення витрат на опалення стає все більш актуальною як для російських домовласників, так і для муніципальної влади. З іншого боку, концепція пасивного будинку приваблює ще й тим, що в ній закладена сильна природозберігаючих компонента. Завдяки розумному використанню внутрішніх джерел енергії та застосування екологічно чистих матеріалів пасивний будинок не несе небезпеки навколишньому середовищу та здоров'ю людини. Тобто ідея "пасивного будинку" розвивається на перетині зростання екологічної свідомості і цілком конкретного прагнення скоротити витрати. Але наскільки вона реалізовується у вітчизняних умовах?

Принципи та підходи
Пасивний будинок - це, в першу чергу, комплексний підхід до енергозбереження житла. Більше 20 років тому американський дослідник Девід Opp розробив концепцію будівлі, що відповідає найвищим вимогам екологічності та енергоефективності. Основні складові пасивного будинку такі:

  •         застосування матеріалів і конструкцій з максимальним опором теплопередачі для скорочення непродуктивних втрат тепла;
  •         організація припливно-витяжної вентиляції з застосуванням рекуператорів, що використовують тепло викидається повітря для обігріву, що надходить ззовні;
  •         використання природних джерел енергії для опалення та гарячого водопостачання (енергії сонця, вітру, термальних підземних джерел).

Гарною ілюстрацією пасивного будинку служить сонячне будинок, який відрізняє велика площа скління вікон з південної сторони і сонячні батареї на даху, акумулюючі енергію для господарсько-побутових потреб. Чому пасивний будинок обходиться без опалення? Це стає можливим завдяки раціональному використанню джерел тепла і енергії самого будинку і навколишньої його території. Джерел тепла в житловому будинку чимало - це кухонна плита, працюючі побутові електроприлади, лампи освітлення. Виділяють тепло люди і тварини.

Наприклад, спокійно сидить людина має теплову потужність 120 ват. Сумарно ці тепловиділення досягають чималих величин, порівнянних з потужністю систем опалення. За вітчизняним будівельним нормативам рекомендується приймати внутрішні тепловиділення в житлових будинках на рівні 10 Вт / кв.м (проти 50-80 Вт / кв.м систем опалення), на практиці вони можуть бути і більше. Їх достатньо для "опалення" наших осель у період до досягнення середньодобовими температурами значення в 8 С, нижче якого включається система опалення.

Практичний досвід
Найбільшим практичним досвідом реалізації проектів пасивних будинків мають країни Західної Європи, і в першу чергу, Німеччина. Саме тут був побудований перший в Європі пасивний будинок, відмітними ознаками якого були:

  •         безперервна ізолююча оболонка будівлі з високоефективних теплоізоляційних матеріалів;
  •         сучасні віконні системи;
  •         механічна припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією тепла минає з приміщень повітря;
  •         грунтовий теплообмінник для попереднього підігріву повітря з використанням тепла грунту.

Річна витрата тепла такого будинку складає менше 15 кВтг / куб.м. Для порівняння, на опалення російських будинків потрібно до 300 кВтг / куб.м рік. На даний момент більше 4000 будинків по всій Німеччині визнані відповідними критеріями пасивного будинку. Одним з прикладів громадської споруди, побудованого як пасивний будинок, є будівля компанії Wagner und Co. Теплоізоляція фасадів і даху виконана з використанням високоефективних теплоізоляційних матеріалів, застосовано потрійне скління. Повітрообмін здійснюється вентиляційної установкою з рекуперацією тепла. Як джерела електричної та теплової енергії використовуються сонячні колектори, фотобатареї і міні-блокова ТЕЦ на газі.

Від будинків з низьким енергоспоживанням (де за рахунок підвищеної теплоізоляції досягається економія витрат енергії) пасивний будинок еволюціонував в будинок додаткової енергії і навіть в будинок як джерело доходів - воістину чудеса енергозбереження! В даному випадку встановлені на будинку модулі сонячних батарей або колекторів виробляють більше енергії, ніж витрачають. "Надлишки" електрики надходять до місцевої електромережу. Енергоефективні будинки, по суті, стають європейським стандартом. У ряд ключових показників, що оцінюються при виборі житла, нарівні з ціною квадратного метра, увійшло питомий теплоспоживання. Часто, для кращого розуміння, кіловати на квадратний метр на рік переводять в цифри витрати палива.

Так, наприклад, з'явився термін "трилітровий" будинок. На опалення 1 м2 площі такого будинку витрачається всього 3 л рідкого палива на рік. Це в 2,5 рази менше в порівнянні з діючими в Німеччині нормами енергоспоживання. Втілення в життя концепції пасивного будинку на російській землі стикається з низкою труднощів. Просте запозичення проектів і технічних рішень, реалізованих у Німеччині та країнах Скандинавії неможливо через велику різницю кліматичних умов. Тим не менше, окремі принципи енергозбереження реалізуються сьогодні в безлічі проектів по всій Росії.

Як приклад з вітчизняної практики можна привести експериментальний 16-поверховий будинок, побудований в московському районі Нікуліно. Система гарячого водопостачання в цій будівлі не залежить від центрального теплопостачання: її робота заснована на використанні низькопотенційного тепла грунту. В системі механічної вентиляції застосовується тепло витяжного повітря. У результаті витрата теплової енергії на потреби опалення, гарячого водопостачання та вентиляції такого будинку на третину менше, ніж у будинках типових серій.

Енергоефективні матеріали і конструкції в дії
Як було зазначено вище, одним з фундаментальних принципів "пасивного будинку" є використання матеріалів і технологій, радикально скорочують непродуктивні втрати тепла через огороджувальні конструкції (стіни та покрівлю). І пріоритет тут віддається спеціально розробленим і підібраним багатокомпонентним фасадним і покрівельним системам, одними з найважливіших компонентів яких є високоефективні теплоізоляційні матеріали. Для теплоізоляції стін найбільш ефективними і довговічними визнані системи зовнішнього утеплення будівлі. Це вентильовані навісні фасади і системи фасадного утеплення з штукатурним шаром. На даний момент розроблено чимало фасадних систем на основі таких сучасних теплоізоляційних матеріалів як кам'яна вата. У Росії адоптація подібних систем відбувається досить успішно - достатньо лише розрахувати необхідну товщину теплоізоляційного матеріалу для конкретних кліматичних умов.

Але застосування сучасних систем фасадного утеплення не вирішує повністю проблему тепловтрат. Як вважають експерти, найбільш слабким в цьому сенсі ділянкою стіни є вікна - на них припадає близько 30-40% сумарних тепловтрат будинку. Тому в концепції пасивного будинку важливе місце займає використання віконних систем з високим рівнем теплозахисту. Сучасні світлопрозорі конструкції не тільки виготовляються з матеріалів з низькою теплопровідністю (у першу чергу, ПВХ - полівінілхлориду), а й конструктивно влаштовані так, щоб забезпечувати максимальну теплозахист.


Еще статьи

БТІ припинить прийом документів
Происхождение названия Ворзель
Загальна інформація про Ворзель
Як дістатися до Ворзеля
Простора квартира для сім"ї з дітками

Продажа квартир в городе Буча, Квартира от застройщика в городе Буча, Квартирный дом в лесу в городе Буча, жилищный комплекс в городе Буча, Квартира в элитном доме в городе Буча, квартира со свободной планировкой в городе буча, 1к квартира в городе Буча, 2к квартира в городе Буча, 3к квартира в городе Буча, 4к квартира в городе Буча, двухуровневая квартира в городе Буча, квартира в пентхаузе в городе Буча, квартира - студия в городе Буча

Продажа квартир в Ворзеле, Продажа Таунхаузов в Ворзеле, Таунхауз в Ворзеле, Квартира от застройщика в Ворзеле, Жилищный комплекс в Ворзеле, Квартира в элитном доме в Ворзеле, квартира со свободной планировкой в Ворзеле, 1к квартира в Ворзеле, 2к квартира в Ворзеле, 3к квартира в Ворзеле, 4к квартира в Ворзеле, двухуровневая квартира в Ворзеле, квартира в пентхаузе в городе Ворзеле, квартира - студия в Ворзеле, квартиры в курортном городе Ворзеле

Продажа квартир в городе Ирпень, Продажа Таунхаузов в городе Ирпень, Таунхауз в городе Ирпень, Квартира от застройщика в Ирпене, Жилищный комплекс в Ирпене, Квартира в элитном доме в Ирпене, квартира со свободной планировкой в городе Ирпень, 2к квартира в городе Ирпень, 4к квартира в городе Ирпень, двухуровневая квартира в городе Ирпень, квартира в пентхаузе в городе Ирпень, квартира - студия в Ирпене