ВНИМАНИЕ!!! Новые квартиры в г. Ворзель в доме БИЗНЕС КЛАССА от 31 000 у.е. !!!! АКЦИЯ!!! новые 1-но комнатные квартиры 40 м.кв от застройщика в Ворзеле 28 000 $!!! Акция!!! Квартира бизнес-класса с дизайнерским ремонтом!!!

Интересное и полезное

Перейти к недвижимости


Трохи історії. Ворзель

На початку 20 ст. поблизу села Михайлівка (нині Рубежівка Михайлівська) на 37 кілометрі ділянки Ковельської залізниці виникло дачне селище Ворзель. Щодо походження назви існують безліч версій, кожна з яких претендує на достовірність. Важко сказати, яка з них справді вірна. Як вважає історик Рибаков, раніше корінь "злодій" в українській мові мав значення "межа, кордон". Якщо перша частина слова означає "межа", то друга частина - "зель" - може бути ім'ям або прізвищем господаря, власника цієї межі. На користь цього припущення свідчить ще й той факт, що неподалік від цих земель була розташована німецька колонія. Тому цілком можливо, що землями сучасного Ворзеля колись володів німець на прізвище Зель. Версія «народної етимології», яку розповідають місцеві жителі, свідчить про те, що був якийсь німецький архітектор або високопоставлена ??особа, який був пов'язаний із забудовою селища або будівництвом залізниці. І він багато крав і звідси злодій Зель (прізвище).

На думку сходознавця Ліхотворіка, свою назву місце отримало зовсім з іншої причини. Дослідивши лексичний склад української мови, науковий працівник прийшов до висновку, що буквосполучення "Ворзель" не характерно для української мови. Натомість вчений бачить витоки цього слова в мові скіфів, які нібито проживали на цих землях. У перекладі з їхньої мови "варзілу" означає "залізо". Скіфи славилися своїм умінням виплавляти залізо.

Саме селище Ворзель, а також Кичеєво і Буча, виникли завдяки шахрайству місцевих поміщиків Красовського, фон Дервіза, Саратовського, Піховского і Кичеєво. Справа в тому, що цим особам належали землі, які вони вирішили віддати під дачну забудову. А щоб залучити побільше покупців і продати земельні ділянки якомога дорожче, вони провернули аферу, яка сьогоднішнім "новим українцям" і не снилася. Дізнавшись, що в 1900 році в цих містах проляже Києво-Ковельська залізниця, землевласники ще в період її проектування дали хабара високопосадовцю з міністерства. У результаті, незважаючи на те що залізниця на ділянці Київ-Тетерів повинна була мати прямолінійний профіль і пройти в 8-10 кілометрах на південний схід від сучасного Ворзеля, її стали будувати на землях поміщиків. Після цього місцеві поміщики розділили свої земельні масиви на 229 прямокутних ділянок під єдиний селище, яке в даний час носить назву Ворзель.

Завдяки винятковим природно-кліматичним умовам Ворзель набув широкої популярності в першу чергу як оздоровча місцевість. Цьому значною мірою сприяли спостереження за позитивними результатами лікування осіб із захворюваннями серця та нервової системи, проведені академіками М. Д. Стражеско, Б. М. Маньковський і професором Ф. Г. Яновським. Вони називали Ворзель українським Кисловодськом.

Кліматичний курорт Ворзель показаний для лікування серцево-судинних захворювань. Тут успішно використовують штучні водні процедури, озокеритолікування, кліматотерапію. Шірокозастосовуються лікувальна фізкультура, апаратна фізіотерапія, киснева терапія, лікувальне харчування та ін Санаторії курорту мають належну лікувально-діагностичну базу: функціонують клінічні та біохімічні лабораторії, кабінети функціональної діагностики, рентгенологічно, фізіотерапевтичні і масажні кабінети та ін

У санаторіях курорту Ворзель з успіхом лікують ішемічну хворобу серця, атеросклероз вінцевих артерій серця, пороки серця, гіпертонічну хворобу, гіпотонічну хвороба, дистрофічні захворювання міокарда, мікседему, цукровий діабет, ожиріння, неврози. Перший Ворзельської санаторій (нині це сан. «Зірка») з водолікарнею був організований 1932 року на базі пансіонату лікаря Ердрайха, який працював уже з 1928 року, а в 1938 році Ворзель було оголошено курортом республіканського, тобто всеукраїнського значення.

З приходом перебудови (1985 р.) більшість організацій - власників оздоровчих закладів для дорослих і дітей стали не здатні утримувати свої оздоровниці і тому багато будинків відпочинку та піонерських таборів перестали існувати. В даний час в Ворзелі працюють 12 оздоровчих закладів, які в складних умовах будівництва незалежної української держави гідно продовжують курортні традиції, закладені в селищі з початку його існування.

Будинок графині Уварової

У будинку знаходиться «Ворзельської центр творчості». Уваровський будинок, як його називають у народі, як і дерево Тюльпанчик, є символами селища. Цей будинок відомий київський промисловець і меценат Терещенко подарував своїй дочці. У 2000-ні будинок відреставрований з метою створення в ньому центру народної творчості та краєзнавчого музею.

На території Ворзеля розташовані два природно-заповідні об''екті:
«Тюльпанове дерево» і лісовий заповідник місцевого значення «Ворзельської» загальною площею 85,0 гектарів. Оголошений рішенням Київської обласної ради від 20.11.2003 року № 133-10-ХХІv і представлений унікальними лісовими масивами, як природного так і штучного походження з рідкісними рослинними угрупованнями і рідкісними видами рослин.

У лісовому фонді представлені соснові, дубово-осикові, дубові і березові ліси. Зростають також берези, липи, білі акації, клени, тополі, граби. Вік деревостану 100 - 150 років. Ростуть тут також кущі ліщини, брусниці, горобини. Серед рослинності є дикорослі лікарські трави: звіробій, ромашка лікарська, спориш, м''ята, чебрець. Прямо на території санаторіїв можна назбирати повні кошики малини і полуниці. У Ворзелі багато грибів - сироїжки, польські, маслюки, подберезнікі, опеньки та ін Багато рослин занесені до Червоної книги: це конвалія, якого тут особливо багато, сон великий, ковила пухноліста, латаття біле, глечики жовті. На західній околиці Ворзеля розкинулася надзвичайно красива березовий гай - улюблене місце прогулянок відпочиваючих і місцевих жителів.

У Ворзелі є тюльпановое дерево, або ліріодендрон тюьпановий з'явилося в 1914 році в садибі секретаря Київської земської управи Жеребцова. Його посадили учні Мироцького (нині - Немішаєвського) ветеринарного технікуму. Тюльпанове дерево у Ворзелі - одне з найбільших в Україні. Його висота складає близько 30 м, а діаметр стовбура - понад 1 м.

У Ворзелі жило багато видатних людей, а саме: Георгій Георгійович Горшков - один з перших військових льотчиків, підготовлених в Росії. Його ім'я стоїть поруч з іменами М. М. Єфімова, С. І. Уточкіна, П. М. Нестерова (у Росії на той час було лише дев'ять льотчиків). Відомий політичний діяч Василь Віталійович Шульгін - член Тимчасового комітету Державної думи.

Видатний композитор Борис Миколайович Лятошинський, найбільші актори, Ганна Іванівна Борисоглібська (Сидоренко-Свідерська), Віра Михайлівна Юренева, Іван Олександрович Мар'яненко (Петлішенко), видатні письменники Валер'ян Підмогильний, Дмитро та Юрій Бедзик, Юрій Збанацький, Юрій Гудзь. В даний час в селищі живуть і працюють сучасні видатні письменники і поети, а саме: Юрій Бедзик, Вадим Шкода, Леонід Закордонець.


Еще статьи

Заснування Ворзелю

Продажа квартир в городе Буча, Квартира от застройщика в городе Буча, Квартирный дом в лесу в городе Буча, жилищный комплекс в городе Буча, Квартира в элитном доме в городе Буча, квартира со свободной планировкой в городе буча, 1к квартира в городе Буча, 2к квартира в городе Буча, 3к квартира в городе Буча, 4к квартира в городе Буча, двухуровневая квартира в городе Буча, квартира в пентхаузе в городе Буча, квартира - студия в городе Буча

Продажа квартир в Ворзеле, Продажа Таунхаузов в Ворзеле, Таунхауз в Ворзеле, Квартира от застройщика в Ворзеле, Жилищный комплекс в Ворзеле, Квартира в элитном доме в Ворзеле, квартира со свободной планировкой в Ворзеле, 1к квартира в Ворзеле, 2к квартира в Ворзеле, 3к квартира в Ворзеле, 4к квартира в Ворзеле, двухуровневая квартира в Ворзеле, квартира в пентхаузе в городе Ворзеле, квартира - студия в Ворзеле, квартиры в курортном городе Ворзеле

Продажа квартир в городе Ирпень, Продажа Таунхаузов в городе Ирпень, Таунхауз в городе Ирпень, Квартира от застройщика в Ирпене, Жилищный комплекс в Ирпене, Квартира в элитном доме в Ирпене, квартира со свободной планировкой в городе Ирпень, 2к квартира в городе Ирпень, 4к квартира в городе Ирпень, двухуровневая квартира в городе Ирпень, квартира в пентхаузе в городе Ирпень, квартира - студия в Ирпене